5 digitális eszköz a matematika tanításához

Ma megszeretném osztani a számomra legjobb 5 digitális eszközt, melyet a matematika tanítása során rendszeresen alkalmazok. A megadott sorrend nem fontossági sorrenden alapszik. Remélem, ezek közül néhányat tud majd használni az új tanévben vagy az osztályteremben vagy a digitális osztályteremben.
Kahoot vagy Quizziz
Biztos vagyok benne, hogy már hallott ezekről az online kvízkészítő felületekről. Mind a tanárok és mind a diákok számára vonzóak, izgalmasak és szórakoztatóak. Jól alkalmazhatóak az önálló tanulásban is; vagy csoportmunkában biztosítva ezzel a versenykörnyezetet. A tanítványaim jelenleg imádják a Kahoot-ot. Kahoot sokak által kedvelt, népszerű, nagyon egyszerűen használható kvíz szerkesztő.
Quizziz hasonlóan a Kahoot-hoz, egy kvíz készítő felület; amely jelenleg a legjobb kvízkészítő (véleményem szerint), amely beépített prezentáció szerkesztővel rendelkezik. Több kérdéstípust is alkalmazható benne (tesztkérdések, nyílt végű feladatok és szavazás is). Tanárként is könnyen váltható benne diák nézetre. A felület továbbá lehetőséget biztosít formatív visszajelzésekre is. További pozitívuma a Google Tanterem integráció. Könnyen importálhat kérdéssort is, amelyek használatra kész is már az osztályteremben.
Nearpod
Egy kiváló, új online prezentációs eszköz, mely egyben egy tanulói nyomon követő eszköz is, melyet értékeléssel együtt is használhatunk. Hátránya, hogy ingyenesen csak néhány prezentáció készíthet. Hatalmas előnye az előző felületekhez képest, hogy 12-féle tartalom és 10-féle tanulói aktivitás használata lehetséges benne. Akár csoportok, osztályok kezelése is megoldható.
Desmos
A Desmos interaktív tevékenységeket kínál. Arra hivatott, hogy segítse a tanulók számára a matematikai ismeretek elsajátítását, felfedezzék és gyakorolják a matematikai fogalmakat, illetve elősegítse a tantárgy megszeretését. Egy elképesztő programról van szó, amelyben számos fajta matematikai tevékenységet létrehozhatunk. Például; akár megoldhatjuk benne az önellenőrzést is vagy akár szabadulószoba is kialakítható benne. Ezen kívül van benne egy grafikus számológép is, amelyet a diákok használhatnak. A platform használata csak egy lehetőség, hogy szuper feladatokat készítsen digitálisan akár az osztályterembe, vagy egy online megtartott órára. És miért is hasznos online órákra is? Mert a felület lehetőséget kínál, hogy pontosan lássa, hogy az egyes tanulók hol tartanak a feladatmegoldásban.
Geogebra
Szintén sokak által kedvelt matematikai eszköz. A Geogebra magyar fejlesztésű matematikai szoftver. A teljes matematika tananyag elsajátításához, szemléltetéséhez segítséget tud nyújtani. Az animációk segítséget adnak a tanulók számára a megértésben, értelmezésben.
Google Apps
A Google alkalmazások, köztük is a Google űrlapok, dokumentumok, diák és táblázatok, alapvető részévé váltak az oktatásnak. Különösen szeretem használni a Google alkalmazásokat az interaktív feladatokban (különösen a rejtélyes képeket, útvesztőket stb). Előnye hogy, valós időben láthatom a frissítéseket, és a diákok számára könnyen elküldhető a feladat Classroom-on keresztül, illetve ha elkészültek a tanulók a feladattal a visszaküldés se okoz problémát. Kattintson ide, és nézzen meg néhány önellenőrző rejtvényes, puzzle képet.
Annyi fantasztikus digitális eszköz áll már a matematikatanárok rendelkezésére. Szeretném ha megosztaná az öt legjobb, legkedveltebb digitális eszközét, melyet a matematika tanítása során felhasznál. Kérem, kommentelje alább!